Read Konec novověku by Romano Guardini Free Online


Ebook Konec novověku by Romano Guardini read! Book Title: Konec novověku
City - Country: No data
Loaded: 1869 times
Reader ratings: 3.6
The author of the book: Romano Guardini
Edition: Vyšehrad
Date of issue: 1992
ISBN: No data
ISBN 13: No data
Language: English
Format files: PDF
The size of the: 12.55 MB

Read full description of the books:Jeden z Guardiniho nejaktuálnějších spisů je Konec novověku z r. 1950. Měly to být původně tři úvodní přednášky k ústřední přednášce o Pascalovi, kterého pokládal za člověka zasahujícího svým myšlenkovým záběrem až za novověk, daleko za jeho 17. století. Příbuznost mezi ním a Guardinim je zřejmá. Jeden osvícenství anticipoval, druhý četl v jeho dědictví. Guardini vyciťuje, že to, čemu se říká novověk, končí. To, co naznačuje druhá půle 20. století, je nástup doby nové. Pravda křesťanského zjevení je během novověku uváděna stále více v pochybnost, její závaznost pro formování života a životního stylu se stále rozhodněji popírá. Vytvářejí se tak nekřesťanské, ba protikřesťanské životní formy. Vzniká autonomní světský život, odpoutaný od přímých křesťanských vlivů. Vytváří se „čistě vědecká věda, čistě ekonomické hospodářství a čistě politická politika“. Vzniká i čistě náboženská nábožnost, která stále více ztrácí přímý vztah ke konkrétnímu životu. Od samého počátku novověku se rozvíjí ne-křesťanská kultura. Ve skutečnosti jsou však její hodnoty a postoje spjaty se zjevením, přičemž zjevením označujeme způsob, jakým Bůh „hovoří“ k člověku, jak se Bůh nechává poznávat, což jednou provždy je vyjádřeno v knihách Starého a Nového Zákona. Guardini píše: „Doba, která se nyní ohlašuje, zjedná v těchto věcech bolestné, avšak prospěšné jasno. Neboť zjevení není nějaký subjektivní zážitek, nýbrž pravda zvěstovaná. Tím, který stvořil svět. Proto je každá hodina dějin, která znemožňuje působení této pravdy, od základu ohrožena. Avšak je dobře, když se tento klam odhalí. Potom se totiž ukáže, jaké to je ve skutečnosti, když se člověk odpoutá od zjevení a přestane požívat jeho hodnot. Čím radikálněji se nevěřící zřekne zjevení a čím důsledněji to prakticky provede, tím zřetelněji vynikne, co znamená křesťanská existence. Nevěřící musí přestat těžit ze zjevení, které na jedné straně popírá, avšak současně si z něho přivlastňuje hodnoty a síly. Musí realizovat se vší opravdovostí život bez Krista a bez Boha zjeveného Kristem, a poznat na sobě, co to znamená.“


Download Konec novověku PDF Konec novověku PDF
Download Konec novověku ERUB Konec novověku PDF
Download Konec novověku DOC Konec novověku PDF
Download Konec novověku TXT Konec novověku PDFRead information about the author

Ebook Konec novověku read Online! Romano Guardini was a Catholic priest, author, and academic. He was one of the most important figures in Catholic intellectual life in the 20th century.

Guardini was born in Verona, Italy in 1885. His family moved to Mainz when he was one year old and he lived in Germany for the rest of his life. After studying chemistry in Tübingen for two semesters, and economics in Munich and Berlin for three, he decided to become a priest. After studying Theology in Freiburg im Breisgau and Tübingen, he was ordained in Mainz in 1910. He briefly worked in a pastoral position before returning to Freiburg to work on his doctorate in Theology under Engelbert Krebs. He received his doctorate in 1915 for a dissertation on Bonaventure. He completed his “Habilitation” in Dogmatic Theology at the University of Bonn in 1922, again with a dissertation on Bonaventure. Throughout this period he also worked as a chaplain to the Catholic youth movement.

In 1923 he was appointed to a chair in Philosophy of Religion at the University of Berlin. In the 1935 essay “Der Heiland” (The Saviour) he criticized Nazi mythologizing of the person of Jesus and emphasized the Jewishness of Jesus. The Nazis forced him to resign from his Berlin position in 1939. From 1943 to 1945 he retired to Mooshausen, where his friend Josef Weiger had been parish priest since 1917.

In 1945 Guardini was appointed professor in the Faculty of Philosophy at the University of Tübingen and resumed lecturing on the Philosophy of Religion. In 1948, he became professor at the University of Munich, where he remained until retiring for health reasons in 1962.

Guardini died in Munich on 1 October 1968. He was buried in the priests’ cemetery of the Oratory of St. Philip Neri in Munich. His estate was left to the Catholic Academy in Bavaria that he had co-founded.Reviews of the Konec novověku


DEXTER

You want to waste your time? This book fits perfectly.

ADAM

On one Breath

AMY

For those who are bored to live

TOBY

Phone number you need to drive for protection against robots I wrote a phone and downloaded no problem.
Add a comment
Download EBOOK Konec novověku by Romano Guardini Online free

PDF: konec-novovku.pdf Konec novověku PDF
ERUB: konec-novovku.epub Konec novověku ERUB
DOC: konec-novovku.doc Konec novověku DOC
TXT: konec-novovku.txt Konec novověku TXT