Read Lord Mord by Miloš Urban Free Online


Ebook Lord Mord by Miloš Urban read! Book Title: Lord Mord
City - Country: No data
Loaded: 2323 times
Reader ratings: 7.4
The author of the book: Miloš Urban
Edition: Argo
Date of issue: 2008
ISBN: No data
ISBN 13: No data
Language: English
Format files: PDF
The size of the: 861 KB

Read full description of the books:Román se odehrává v 19. století a sleduje osudy lehkomyslného, zhýralého a zchudlého hraběte Arca, jemuž příchod moderní doby sebral jeho nejmilejší hračky - ženy, a nabídl zábavu novou: heroin.

Praha před koncem 19. století. Asanační násilí páchané na městě se odráží ve vyvražďování prostitutek v židovském ghettu. Souvislost mezi úmrtími je však třeba teprve hledat, po stopě zločinců jde jednak policie, jednak Karel Adam, hrabě Arco, jejž se smrt dívek dotýká osobně a který je sám stravován těžkou nemocí dýchacích cest. Do neklidného období protivládních demonstrací a konfidentských provokací přijíždí z jedné strany, z Tyrol, Adamův bratránek Mani, a ze strany druhé, z Moravy, neznámý stařec doprovázející neskutečně krásnou dívku, o níž se v Praze začíná šeptat jako o židovské princezně, ale kterou Adam při prvním setkání nepozná. Navíc se ve městě objeví Felix Hofman, lékař a chemik z Bayerových závodů, který s sebou přivezl zázračný lék proti černému kašli a souchotinám, prášek plný heroické síly a smrtelného nebezpečí. Hrabě Arco se k němu snaží dostat, zároveň se pokouší zachránit alespoň jeden barokní dům na rozhraní Starého Města a Josefova, k tomu soupeří s policií v tom, kdo dříve odhalí vraha prostitutek a jeho motivy. Mezi tím se pod nátlakem moderních bouracích strojů poroučí jeden dům za druhým a v ruinách Židovského Města se po nocích zjevuje legendární fantom z dětských báchorek, Masíčko, před jehož dlouhým nožem je lépe co nejdál uprchnout.


Download Lord Mord PDF Lord Mord PDF
Download Lord Mord ERUB Lord Mord PDF
Download Lord Mord DOC Lord Mord PDF
Download Lord Mord TXT Lord Mord PDFRead information about the author

Ebook Lord Mord read Online! Vystudoval moderní filologii na katedrách anglistiky a nordistiky na FF UK v Praze (1986–1992), v letech 1992–2000 pracoval jako redaktor v nakladatelství Mladá fronta, od roku 2001 v nakladatelství Argo, kde rok zastával funkci šéfredaktora.
Vydal šest románů, několik novel a sbírku povídek; jeho knihy byly přeloženy do němčiny, španělštiny, holandštiny, maďarštiny, ruštiny a italštiny. Napsal také divadelní hry (Trochu lásky a Nože a růže) a několik povídek otištěných v různých časopisech (např. Host) a v povídkových knihách nakladatelství Listen.


Reviews of the Lord Mord


MOHAMMAD

A hard, shocking, but extremely useful book that makes you think!

ANNABELLE

Despite the criticism, I liked the book!

MATTHEW

There are some interesting pages

JESSICA

The phone number must be written to protect against robots
Add a comment
Download EBOOK Lord Mord by Miloš Urban Online free

PDF: lord-mord.pdf Lord Mord PDF
ERUB: lord-mord.epub Lord Mord ERUB
DOC: lord-mord.doc Lord Mord DOC
TXT: lord-mord.txt Lord Mord TXT