Read Hay Hak! Söyleşiler by Ece Ayhan Free Online


Ebook Hay Hak! Söyleşiler by Ece Ayhan read! Book Title: Hay Hak! Söyleşiler
City - Country: No data
Loaded: 2489 times
Reader ratings: 6.2
The author of the book: Ece Ayhan
Edition: Yapı Kredi Yayınları
Date of issue: February 2002
ISBN: No data
ISBN 13: No data
Language: English
Format files: PDF
The size of the: 28.68 MB

Read full description of the books:Türkçe şiirin ayrık bir sesi ve en önemli modern ustalarından olan Ece Ayhan'dan apaçık bir (başka) saldırı- Sanat dünyamızın 'marj'lara yakın duran sanatçılarıyla, durmadan eski 'marjinal'lere ve tarihe göndermeler yaparak kurduğu söyleşilerde, Ece Ayhan, Hayat'a, Dünya'ya, Sanat'a, Sanatçı'ya, Düzen'e ve İktidar'a cevabı zor sorular yöneltiyor. Kimi kez karşısındakini dinlemediği, cevabını yok saydığı oluyor, hedefi tam da kalbinden vurmak adına. Daha önce Şiirin Bir Altın Çağı adlı kitapta başka söyleşiler ve yazılarla yan yana duran Hay Hak! Söyleşiler, bu kez bir başına 'sıkı' bir kitap halinde.


Download Hay Hak! Söyleşiler PDF Hay Hak! Söyleşiler PDF
Download Hay Hak! Söyleşiler ERUB Hay Hak! Söyleşiler PDF
Download Hay Hak! Söyleşiler DOC Hay Hak! Söyleşiler PDF
Download Hay Hak! Söyleşiler TXT Hay Hak! Söyleşiler PDFRead information about the author

Ebook Hay Hak! Söyleşiler read Online! Ece Ayhan (Datça/Muğla, 1931-İzmir, 12 Temmuz 2002). Şiirimizin en önemli “modern ustalarından biri” olarak adlandırılır. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’ni bitirdi. İlk şiiri 1954’te Türk Dili’nde yayımlandı. Bu dönemde, sonradan ilk kitabı Kınar Hanımın Denizleri’ne (1959) aldığı, kendine özgü çağrışımlar ve göndermelerle örülü şiirleriyle hem Türk şiirinde hem de İkinci Yeni’nin içinde kendine farklı bir kanal açtı.
1965’te yayımladığı Bakışsız Bir Kedi Kara ve 1968’de yayımlanan Ortodoksluklar’la neredeyse bütünüyle “özel bir dil” halini alan bu şiir, Ayhan’ın, 1973’te yayımladığı ve daha geniş bir okur kitlesince alımlanan Devlet ve Tabiat’ıyla birlikte bu kez de “sokağın diliyle” okurunu (ve izleyicilerini) oluşturdu. 1977’de yayımlanan ve kitapla aynı adı taşıyan ünlü şiirini ve ilk dört kitabını içeren Yort Savul ise Ece Ayhan şiirinin kendisinden sonraki kuşaklar üzerindeki gücünün belki de topluca belgelenişi idi. 1981’de Zambaklı Padişah, 1982’de de “tarihin düzünden okunduğu” Çok Eski Adıyladır’ı yayımlayan Ece Ayhan’ın şiiri üzerinde Enis Batur, Tahta Troya’da (1981) bir kitap boyutunda konaklamış; Ender Erenel Ece Ayhan Sözlüğü’nü, Kemal Yalgın - Orhan Alkaya ikilisi ise Çok Eski Adıyladır Sözlüğü’nü yayımlamışlardı. Ayhan’ın ‘82 sonrası şiirlerinin bir bölümünü, kimi yazı ve konuşmalarıyla birlikte içeren Çanakkaleli Melâhat... 1991’de “düzşiirler” alt başlığıyla yayımlanmıştı.


Reviews of the Hay Hak! Söyleşiler


MOHAMMED

The book brought changes in life!

ARCHIE

I keep this book in my hand and feel so happy.

AMY

Why do I need to write a phone number?

THEODORE

Why do I need to write a phone number?
Add a comment
Download EBOOK Hay Hak! Söyleşiler by Ece Ayhan Online free

PDF: hay-hak-syleiler.pdf Hay Hak! Söyleşiler PDF
ERUB: hay-hak-syleiler.epub Hay Hak! Söyleşiler ERUB
DOC: hay-hak-syleiler.doc Hay Hak! Söyleşiler DOC
TXT: hay-hak-syleiler.txt Hay Hak! Söyleşiler TXT